🔻کارخانه آسفالت در ازنا راه اندازی می شود.*

photo_2017-10-31_08-14-37

شهردار ازنا گفت:با تاسیس کارخانه آسفالت اشتغال و درآمد زایی را در شهر ازنا توسعه می دهیم.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیمای شهرستان ازنا: سید مرتضی موسویان در جمع اصحاب رسانه شهرستان #ازنا ضمن خیر مقدم به اصحاب رسانه اظهار داشت :اگر ما و اصحاب رسانه در کنار هم باشیم می توانیم شهرمان را توسعه دهیم چون رسانه ها یکی از ابزار های اطلاع رسانی در دنیا محسوب می شوند .
وی افزود:ما در کل کشور دو تا سه هزار شهرداری داریم که با کمک اهل رسانه میتوانیم گردشگری شهر ازنا را در سمینارها به شهر های دیگر انتقال دهیم.
شهردار ازنا با اشاره به زیر ساخت های ازنا عنوان کرد :زیر ساخت های عمرانی در شهرستان ازنا آماده شده و می توانیم در سطح شهرستان با جذب سرمایه گزار پیشرفت در توسعه شهری را ایجاد کنیم.
وی بیان کرد: این موضوع به مدیریت شهری بر می گرد که شما اهل رسانه با رسالت خبرنگاری واطلاع رسانی درست در جهت جذب سرمایه گذاران در ما را یاری کنید
موسویان تصریح کرد:شهر ازنا دارای راه آهن و پتاسیل گردشگری فراوان که مهمترین آن #اشترانکوه به عنوان سرمایه ای عظیم از موقعیت خوبی برخوردار است که ما باید از تمام ظرفیت های آن استفاده کنیم .
وی با اشاره به رسالت خبرنگاری خاطر نشان شد:ما از انتقاد های و پیشنهاد های خبرنگاران استقبال و نقد آنها را به عنوان راهکار استفاده می کنیم اما شما اهل رسانه هم قبل از نشر هر خبری در مورد آن تحقیق کنید که سو برداشتی نشود. ما و شما باید در جهت توسعه شهری پیش برویم نه به سمت تخریب چون با تخریب، شهر توسعه پیدا نمی کند.
وی اظهار داشت:شاید در برخی از عملکرد هایی شهرداری انتقاداتی باشد اما در برخی کار ها مثل جمع آوری زباله در شهرداری با 80تا 90 ماشین صورت می گیرد در حالی که در چند سال گذشته 1/3 این ماشین الات برای جمع آوری زباله ها بود.
موسویان افزود:برای استفاده بهینه از زباله های شهری با دو سرمایه گذار آلمانی و ایتالیای مذاکره کرده ایم که به علت برخی از مشکلات نتوانستیم آن را راه اندازی کنیم اما درحال حاضر با بانک ملی مرکزی وارد مذاکره شده ایم.

وی با اشاره در آمد زایی و اشتغال در شهر عنوان کرد:برای در آمد زایی و اشتغال در شهر با تأسیس کارخانه آسفالت این امر در حال محقق شدن است و برای آسفالت کردن جاده سد کمندان به مذاکراتی رسیده ایم .

شهردار ازنا در مورد خرید و فروش زمین های شهری گفت: به علت نبود نقدینگی واینکه ما نمی توانیم به عوارض مردم اتکا کنیم زیرا جمع آوری عوارض مردم طول می کشد و ما باید صبر کنیم تا عوارض ها ی مردم جمع شود و یک کار عمرانی را کلید بزنیم فقط این را بدانید که ما خارج از قانون عمل نخواهیم کرد و این کار را که یکی از قوانین مصوب در شهرداری هاست ودر جهت کسب درآمد برای این شهر مثل کارخانه شن ماسه بهره برداری کنیم و از اقدامات عمرانی در این شهر همه مردم بهرمند میشوند.
ور در پایان با انتقاد از عده ای در شهر گفت از این عزیزان خواهشمندیم به جای تضعیف روحیه وگرفتن انرژی ما با طرح مسائل بی مورد جز اینکه در توسعه وعمران شهر کندی ایجاد میکنند کاری نمیکنند امیدوارم بجای گرفتن انرژی ما با ما همراه شده ودر توسعه شهرستان ازنا وفراهم نمودن شرایط در جهت پیشبرد صنعت گردشگری که از اهداف ما در این شهر است ما را یاری کنند.

نشست هم اندیشی شهردار و شورای شهر با اصحاب رسانه

photo_2017-10-31_08-14-57

✔️برگزاری نشست هم اندیشی شهرداری و شورای شهر ازنا با رسانه ها / ارایه پیشنهاد کشوری شهردار ازنا /جذب سرمایه گذار خارجی

▪️با حضور شهردار ، شورای شهر و جمعی از رسانه های فعال شهرستان ازنا ، نشست هم اندیشی با رسانه ها در سالن جلسات شهرداری ازنا تشکیل شد.

▪️نخست محمد_رسولى رئیس شورای شهر ازنا با خوشآمدگویی ، نقش مردم و رسانه ها را اطلاع رسانی بسیار مؤثر دانست و آنرا یکی از ابزارهای پیشرفت جامعه برشمرد.

▪️وی رسانه ها را ارائه دهنده راهکارها به شهرداری و مدیران برشمرد و از همه رسانه ها خواست که دست به دست هم داده و برای توسعه ازنا گام بردارند.

▪️شهردار ازنا سخنران بعدی بود که ضمن خوشآمد گویی گفت: با توجه به اینکه رسانه یکی از ابزارهای ضعف و قوت کارکرد اساسی دارد نقش بسیار مهمی در جامعه دارد.

▪️وی گفت: رسانه ها کمک زیادی میتواند در بحث مدیریتی و توسعه امور فرهنگی داشته باشد ، توسعه شهری مدیریت خاص خود را دارد و این میسر نیست جز اینکه با رابطه ای دوطرفه بتوان از ظرفیت ها و منابع خدادادی استفاده کرد. امیدوارم که رسانه ها با انتقاد و بیان نقاط ضعف و قوتِ عملکردها کمک رسان باشند.

▪️موسویان پا را یک قدم فراتر گذاشت و یک پیشنهاد کشوری هم داشت اینکه که شهرداری های شهرهای کشور بهتر است که از تجربیات همدیگر در بحث امور شهری با یاری رسانه ها و چاپ نشریه استفاده کنند.

▪️ارشد شهر ازنا عدم اطلاع شهروندان از حقوق خود را نقط ضعف آنها و این شهر را آماده پذيرش سرمایه گذاری دانست که تأثیر بسیار مهمی در توسعه همه جانبه و عدم مهاجرت به شهرهای دیگر دارد.

▪️موسویان، ضمن اشاره به مرکزیت جغرافیایی شهر ازنا در کشور گفت: از هر فاصله که اندازه گیری کنید ازنا در مرکز ابعادی و جغرافیایی کشور قرار دارد و در خصوص آبادانی شهر ازنا به حدی در شورای شهر و شهرداری طرح و لایحه وجود دارد که شبانه روز شهرداری و شورای شهر فعالیت و پیگیری میشود.

▪️وی هزینه های شهرداری را از محل درآمدهای قانونی و تلاش شهرداری را در جهت آبادانی ازنا دانست و گفت: در بخش عمرانی فضای سبز و حمل زباله چیزی در حدود ۸۰ دستگاه ماشین حمل زباله وجود دارد ، که همه اینها هزینه بر است، وی در بدو ورود حدود یک میلیارد تومان فقط برای بهسازی ناوگان هزینه کرده ایم.

▪️موسویان جذب سرمایه گذاری خارجی جهت حمل زباله و تأمین انرژی ازنا از زباله را مطرح کرد که در حال پیگیری است.

▪️#سید_مسعود_صالحی سخنران بعدی بود که گفت: گاهی اوقات خبرنگاران و اصحاب رسانه خبری منتشر میکنند که تاثیر آن از دهها مدیر بیشتر است چه بهتر تمامی دلسوزان ازنا دست به دست هم در جهت آبادانی ازنا بکوشند.

▪️وی ، از تدوین برنامه کوتاه مدت میان مدت و بلندمدت برای ازنا خبر داد وگفت ما اکنون در آغاز راه و به سرعت در حال انجام پروژه های عمرانی هستیم.

▪️#حاج_ابراهیم_لک ، خبرنگار صداوسیما سخنران بعدی بود که ضمنی تبریک انتخاب مجدد موسویان بعنوان شهردار گفت: پیشنهاد میکنم که شهرداری از وجود نخبگان شهری استفاده کند و ضمن ارائه پیشنهاد ساماندهی میوه فروشان از اقدامات جهادى شهرداری در تکمیل رینگ شهری تشکر کرد.

▪️حجت اله اکبری از خبرنگاران باسابقه ازنا هم ضمن خیر مقدم پیشنهادات و موارد مورد نظر خود را مطرح کرد و آقای ملکی از فعالان شهر هم از تعامل کم شهرداری با رسانه ها انتقاد کرد ولی برگزاری این جلسه را نقطه قوت ارزیابی کرد.

▪️مهندس دهقان_نژاد خبرنگار و از فعالان اجتماعی ازنا در این نشست شهر ازنا را در حال پوست اندازی دانست و ازنای جدید را شهری پيشرفته که در نتيجه تلاش دلسوزان و زحمات همگی راهی به سمت توسعه می پیماید ، خواند و پیشنهاد داد که ما به دنبال تغییر ، از انتشار خبر به تحلیل خبر هستیم و اگر میخواهیم شهری آباد داشته باشیم بهتر است به جای کمین کردن برای گرفتن ضعف دیگران به نقاط قوت یکدیگر فکر کنیم .

▪️بخش پایانی مراسم ارایه لوح تقدیر و عکس دسته جمعی بود که در محیطی صمیمی انجام‌گردید .
photo_2017-10-31_08-14-37

photo_2017-10-31_08-14-50

آتش سوزی در مرکز ترک اعتیاد خانه سبز

photo_2017-10-30_09-45-47

آتش سوزی در مرکز ترک اعتیاد خانه سبز، خارج کردن نفرات گرفتار شده در حریق و انتقال دو مصدوم که دچار دود گرفتگی شده بودند با حضور به موقع آتش نشانی در ساعت ۲/۳۰ بامداد به خوبی کنترل و اطفاء گردید.علت حادثه در دست برسی میباشد….

photo_2017-10-30_09-45-50photo_2017-10-30_09-45-42

بازدید جناب آقای دکتر خادمی استاندار محترم لرستان از روند پروژه ها

photo_۲۰۱۷-۱۰-۲۷_۱۶-۲۰-۲۲

🔻 بازدید دکتر خادمی استاندار لرستان به همراه مدیر کل راه وشهرسازی و هیات همراه و جناب آقای مهندس موسویان از جاده ازنا – شازند جهت آگاهی از روند پیشرفت این محور مواصلاتی .

photo_۲۰۱۷-۱۰-۲۷_۱۵-۵۷-۲۳